Witch Fan Forum

witch, witchtr, Will Vandom, Irma Lair, Taranee Cook, Cornelia Hale, Hay Lin
 
AnasayfaKapıTakvimGaleriSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Will Vandom

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
sailor chibi usa
Koruyucu
Koruyucu
avatar

Mesaj Sayısı : 92
Kayıt tarihi : 29/01/09
Yaş : 24

MesajKonu: Will Vandom   Perş. Şub. 05, 2009 3:26 pm


Willelmina "Will" Vandom, İngilizce versiyonlarında Wilma "Will" Vandom, W.I.T.C.H.'te ilk tanıştığımız karakterdir. Evrenin merkezindeki Kandrakar'ı koruyan gardiyanların lideridir.
Will biraz erkek fatmadır fakat aynı zamanda başkalarının duygularına karşı hassastır. Yüzmeyi çok hoşlanır, özellikle de gardiyanlık ve okul onu strese soktuğu zamanlarda. Will bisiklete binmeyi çok sevdiğini de dile getirmiştir. Hayvanları çok sever, özellikle de kurbağaları. Gerçek bir kurbağa dışında onlarla ilgili her şeyi toplamaya çalışır. Tehlike durumunda çok iyi kararlar alır. Cedric'in onu ve arkadaşlarını yakalamasına izin verip onları Taranee'ye götürmesini sağlaması veya Cedric'i yenmek için Işık Tacı'nı giymesini sağlaması bu özelliğine örnektir. Matt'in büyükbabasına göre çok zeki bir kızdır. Aynı zamanda ısırgan otuna alerjisi vardır.
Güzel bir kızdır fakat kendisini yeterince güzel hissetmediği için güvensizlik duyar.


W.I.T.C.H.'ten Önce

Dergide: Gardiyanlıktan önce Will, Oğlak burcunda olan, 19 Ocak'ta doğmuş, "Fadden Hills" adlı küçük bir şehirde büyümüş normal bir kızdır. O daha küçükken, babası, onu ve annesini terk edip evden ayrılmıştır. Ortaokula başladığında, onu etrafındakilerden ayıran bir özelliğini, zihin okuyabildiğini keşfeder. Çevresindekilerin ona akıl hastası muamelesi yapmasıyla, eve çökmüş bir biçimde döner. Annesi, Fadden Hills'in onlar için çok kötü anılar taşıdığına, yeni bir şehirde, yeni bir hayata başlamaları gerektiğine karar verir. Tam o sırada, radyoda Heatherfield'ın güzellikleriyle ilgili bir haber çıkar ve annesi de Heatherfield'ın onlar için en uygun yer olduğuna karar verir.

Çizgi filmde: Dergideki gibi çizgi filmde de, gardiyan olmadan önce, boşanmış bir anne babaya sahip, annesiyle Fadden Hills'de yaşayan normal bir kızdır. Dergidekinden farklı olarak, annesinin işi onların Heatherfield'e taşınmasına sebep olmuştur.

W.I.T.C.H.'in Kurulması

Dergide: Okulun ilk gününde, Heatherfield'a daha yeni taşınmış olan Taranee'yle çarpışırlar. Hemen arkadaş olurlar, daha sonra da en yakın arkadaş. Ve bu ikisinin Irma Lair, Cornelia Hale, Hay Lin ve Elyon Brown'la arkadaş olmasında çok kısa bir süre önce gerçekleşir. Taranee şuan seride Will'in en iyi arkadaşıdır. Şansa bakın ki o gün okulun Cadılar Bayramı dansı vardır ve kızlar Taranee ve Will'i onlarla gelmeye ikna ederler. Will biraz isteksiz olsada kabul ederler. Gece yarısı dansta, Uriah ve tayfasının, bir eşek şakası yapmak için patlattıkları kestane fişekleri kızları tehlikeye sokar fakat Taranee'nin hızlı düşünmesiyle ve güçlerini kullanmak için cesaret etmesiyle tek bir çizik bile almadan kurtulurlar.
Sonraki gün, hepsinin gördüğü garip rüyaları tartışmak için Hay Lin'in evinde toplandılar. Orda, Hay Lin'in büyükannesi Yan Lin onlara Kandrakar'ın Gardiyanlarının efsanesini anlatır, kızların olması gereken bir grup savaşçıyı ve Will'e Kandrakar'ın Kalbi'ni emanet eder. Kızlar doğal olarak bu güçlere inanmazlar ve kendi hayatlarına dönmeye karar verdiler. Gece çok ilerlememiştir ki, iki belirsiz figür Will, Irma ve Hay Lin'i pusuya düşürür. Bu güçlerinin doruk noktasına ulaşmasına sebep olur ve onlarla savaşmak için dönüşüm geçirirler. Bu dakikadan itibaren, W.I.T.C.H. doğmuş ve evreni koruma ve dengesini sağlama görevleri başlamış olur.


Çizgifilmde: Will'in okuldaki ilk gününden birkaç gün sonra, Yan Lin, dolapta, bir kutuda kilitli tuttuğu Kandrakar'ın Kalbi'nin çıkmak için çabaladığını fark eder. Kahin’in emirlerine uyarak, artık zayıflamış zihin etkileme gücünü Hay Lin’i Irma, Taranee, Cornelia ve yeni kız Will’i okuldan sonra onlara çağırmaya ikna eder. Onlar yemek yerlerken, Yan Lin perdeden, Meridian’den, kalpten ve kızlara verilen elemental güçlerden söz eder fakat Kandrakar’la ilgili tek bir laf bile etmez. Öbür kızların Will ile olan bağlantısı onları birbirine yakınlaştırır ve kolayca arkadaş olmalarını sağlar.

Profili

Will 14 yaşında, kırmızı saçları ve kahverengi gözleri olan bir kızdır. Daha sonradan onun erkek arkadaşı olan Matt Olsen'dan hoşlanmaktadır. Will'in ismi ülkeden ülkeye değişen, ülkemizde adı Ghiro olan bir orman faresi vardı.

Will hayvanlarla ilgilenmekten ve yüzmekten hoşlanır. Çok iyi yüzer ve Sheffield Enstitüsü'nün yüzme takımındadır. Hayvanlara olan aşkında dolayı fende, özellikle biyolojide çok iyidir. Will'in gerçek adı Willelmina'dır. Doğumgünü 19 Ocaktadır fakat çizgi film bunu kasıma almıştır. Dergide burcu oğlaktır. Will kurbağalarla ilgili eşyaları toplar ve onları çok sever.

Will'in çabuk alevlenen ve dengesiz bir karakteri vardır fakat iyi bir liderin özellikleri de taşır. Biraz erkek fatmadır fakat aynı zamanda insanların ve kendisinin hissettiklerine karşı duyarlıdır. Hayal kırıklığına uğramaktan korktuğu için insanlara karşı güven sorunu yaşar. İlk başında kızlara da güvenmemiştir çünkü eski arkadaşları onun arkasından konuşmuşlardır fakat daha sonra onların gerçek arkadaşları olduklarını anlamıştır.

Will gardiyanların lideri ve Kandrakar'ın Kalbi'nin, kızların dönüşmesini ve güçlerinin artmasını sağlayan, dört elementi mistik bir enerjiye çeviren mücevherin taşıyıcısıdır. Gücü saf enerjidir.


Güçleri

Will, Kandrakarın Kalbi olarak bilinen bir tılsımın sahibidir ve saf enerjiyi kontrol eder.

Dergilerde: Dergide Will, bir gardiyan olduğundan beri saf enerjinin güçlerini kullanabilmektedir. Will'in sonradan bir kalkan olarak kullanılabileceğini öğrendiği bu güç kendini enerji patlamaları şeklinde açığa çıkarır. Aynı zamanda güçleri, elektrikli aletlerle konuşmasını da sağlar. Bu şekilde hepsinin kendine özgü bir kişiliği olduğunu keşfetmiştir.

Will'in aynı zamanda ışınlanma, sihirsel olayları sezme, hayvanlarla empati kurabilme gücü vardır. Aynı zamanda Will kendini ilk olarak görünmez yapmayı başaran kişidir ve Kandrakarın Kalbi'nin taşıyıcısı olarak özel güçleri vardır. Örneğin, Kalbin eski taşıyıcıları ile temasa geçebilir ve kızları normal hallerinden gardiyan formuna geçirebilir. Perdenin olduğu dönemde, Will geçitler açabiliyordu. Will bazen kalbin ona yardım etmesini sağlayabilir.


Çizgi filmde:
5. gardiyan olarak Will, 5. elementi, cevheri kontrol eder. Saf enerji kendini, Will'in saldırgan patlamalar ve koruyucu kalkanlar oluşturmak için kullandığı beyazımsı mavi bir şimşek şeklinde gösterir. Cevher’in gücünü kullanarak, hareketsiz cisimleri kendi kontrolü altında canlandırabilir. Will bu konuda daha acemidir. Will'in ikinci gücü, onun elektronik eşyalarla konuşmasını sağlar.

Kanrakarın Kalbi’nin sahibi olarak Will, saf elementleri Kalbin içine yönlendirme, kızları güçlerini arttırarak mavi ve pembe/mor kıyafetler, değişik saç modelleri ve hepsinin uçmasını sağlayan perimsi kanatların oluşmasını sağlayan Gardiyan formuna sokabilir. Will, Kandrakarın Kalbi’ni perdede geçitler açmak, kör edici pembe ışınlar yaymak, koruma kalkanı oluşturmak, astral damlalarını yaratmak, canlıları gerçek formlarına dönüştürmek, kızların sahip oldukları elementler sayesinde yerlerini belirlemek ve insanları ve yerleri görmek için kullanabilir. Kalbin, Will ile önemli bir bağı vardır ve Gardiyanlar tehlikede olduklarında alarm verir. Kalp kendi kendine diğer sihirli nesneleri aktif edebilir veya onlarla birleşebilir. Perde yok olduktan sonra Will, zamanda ve uzayda başka evrenlere gitmek için nasıl geçit açabileceğini öğrenmiştir.

Will belli ölçülerde insanüstü bir güce ve dayanıklılığa sahip olduğu bir ağacı sanki bir beyzbol sobası gibi ve bir havan topunu futbol topuymuşçasına kullandığında görülmüştür. Hayvanlarla özel bir ilişkisi vardır ve onlar, Will’in ruh haline göre değişik tepkiler verirler. Aynı zamanda ışınlanan ilk W.I.T.C.H. olarak bu güce karşı özel bir yeteneği vardır.


Dergi ve Çizgi Film Arasındaki Farklar

Çizgi filmde Will, diğer kızlarla kolaylıkla arkadaş olur ve aynı zamanda çok kararlı ve rahattır. Dergide ise kendine çok güvensizdir ve sadece Taranee’yle kolayca arkadaş olur. Çizgi filmdeki gibi çok cesur olsa da bazen kendini başarısız hisseder. Will çok duygusaldır ve çok kolay kırılır. Aynı zamanda Will eski arkadaşları onun arkasından konuştuğu için kızlarla olan arkadaşlığı konusunda biraz güvensizdir. Gene de onları hayal kırıklığına uğratmaktan korkar. Bu aynı zamanda gördüğü gelecekle ilgili rüyasında da görülmüştür ve Will’in en büyük korkusu Matt’in onu terk etmesi ve kızların onu görmezden gelmesidir. Bu gerçek değildir, Phobos tarafından onu ruhsal olarak devirmek için hazırlanmıştır fakat Will pes etmemiş ve Phobos’un planı suya düşmüştür. Kahin ona bunun Phobos tarafından hazırlanmış bir kabus olduğunu söyleyince çok rahatlamıştır.
NOT: Çeviri bana aittir.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://witchtr.yetkin-forum.com
haylazkiz
Üye
Üye
avatar

Mesaj Sayısı : 24
Kayıt tarihi : 26/08/09
Yaş : 22
Nerden : antalya

MesajKonu: Geri: Will Vandom   Perş. Ağus. 27, 2009 12:00 pm

Güzel olmuş çok uğraşmışa benziyosun teşekkürler
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
the angel girl
Gardiyan
Gardiyan
avatar

Mesaj Sayısı : 66
Kayıt tarihi : 29/01/09
Yaş : 24

MesajKonu: Geri: Will Vandom   Ptsi Eyl. 14, 2009 3:29 pm

Güzel yazı eline sağlık + witch puan
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
kalmira
Yeni Üye
avatar

Mesaj Sayısı : 16
Kayıt tarihi : 15/09/09
Yaş : 26
Nerden : izmir

MesajKonu: Geri: Will Vandom   Salı Eyl. 15, 2009 5:44 pm

tanıtım için saol...
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
wiLL
Üye
Üye
avatar

Mesaj Sayısı : 27
Kayıt tarihi : 14/11/09

MesajKonu: Geri: Will Vandom   C.tesi Kas. 14, 2009 10:54 pm

Will'i çoook seviyorum yazı da çook güzeL teşekkürLerr :D
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
 
Will Vandom
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Witch Fan Forum :: W.I.T.C.H. :: Witch-
Buraya geçin: