Witch Fan Forum

witch, witchtr, Will Vandom, Irma Lair, Taranee Cook, Cornelia Hale, Hay Lin
 
AnasayfaKapıTakvimGaleriSSSAramaÜye ListesiKullanıcı GruplarıKayıt OlGiriş yap

Paylaş | 
 

 Taranee Cook

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
sailor chibi usa
Koruyucu
Koruyucu
avatar

Mesaj Sayısı : 92
Kayıt tarihi : 29/01/09
Yaş : 24

MesajKonu: Taranee Cook   Cuma Şub. 06, 2009 10:56 pmTaranee Cook, İtalyan W.I.T.C.H. dergisinin ve aynı adı taşıyan Fransız çizgi dizinin bir kurgu karakteridir. O, W.I.T.C.H. adlı, Gardiyanları oluşturan, Kandrakar’ı, evrenin merkezini, kötülükten koruyan grubun üyelerinden biridir. Zihniyle ateş yaratabilir ve tele kinetiktir. Afrikalı-Amerikan’dır. Kolayca onun tatlı olduğunu düşünen bir erkekle karşılaşır. Adı Nigel’dır. Taranee aynı zamanda utangaçtır ve çok zekidir.

Taranee 13 yaşındadır, Sesamo’da büyümüştür fakat sonra Heatherfield’e taşınmışlardır. En yakın arkadaşı W.I.T.C.H.’lerin lideri Will Vandom’dır.

Taranee utangaç ve düzenli bir gençtir. O, her zaman doğru olanı yapmaya çalışır. Nigel Ashcroft adında, eskiden Uriah’ın çetesinin bir üyesi olan fakat Taranee isteği üzerine onlardan ayrılan bir sevgilisi vardır. Taranee grubun en zeki üyesidir ve favori dersi matematiktir. Fotoğrafçılığı, basketbolu, dans etmeye ve klasik müziği sever fakat kelebekler, çekirgeler ve cırcır böcekleri dışındaki böceklerden nefret eder.

Annesi Terese Cook bir yargıç, babası Lionel ise psikologluk yapan eski bir avukattır. Ailesinin, onun üstüne çok fazla düştüğünü düşünür. Taranee’nin, Peter Lancelot Cook adında, diğer W.I.T.C.H.’lerin kardeşlerinin tersine, ona ve arkadaşlarına çok kibar ve saygılı davranan, aynı zamanda Cornelia’dan da biraz hoşlanan, sörf ve kaykay yapmayı seven bir abisi vardır.

İnsanlar Taranee’nin duygularıyla oynadığında veya sinirlendiğinde güçleri alevlenir. Cedric de, onun gücünün beş element arasında en dayanıklısı olduğunu anlamıştır. İngilizce seslendirmesi Miss Kittie tarafından yapılmaktadır.

Witch'ten Önce

Heatherfield’den önce, Taranee, Sesamo adlı bir şehirde yaşamaktaydı. Başka bir şehre taşınması, onu duygusal ve fiziksel açıdan etkilemişti fakat ailesinin atanması yüzünden taşınmak zorunda olduklarını da anlıyordu. Çizgi romanda, “Önceki Yıl” adlı özel sayıda, Cook ailesi Heatherfield’de kendi başlarına ev aramaya çıktıkları gösterilir. Bundan sonra Taranee onlardan ayrılmış ve tek başına bir ev bulmuştur. Camdan bakarken, içeride dans eden hipnotik bir alev görmüştür. Taranee, emlakçıya bu ev hakkında sorular sormuş, o da evin terkedilmiş olduğunu ve yıllardır burada kimsenin yaşamadığını söylemiştir. Ailesiyle birlikte eve girdiklerinde, gördüğü ateş yok olmuştur ve ev boştur. Cook ailesi bu eve taşınmaya karar vermişlerdir. Dergide Taranee, Heatherfield’a Will’den sadece bir gün önce, çizgi filmde ise bir yıl önce taşınmıştır.

Witch’in Kurulması

Çizgiromanda: Çizgi romanda, Taranee, Heatherfield’a taşındıktan birkaç gün sonra yeni kız Will ile çarpışmış, hızlıca iyi arkadaş olmuşlardır. Daha sonra Cornelia Hale, Irma Lair, Hay Lin ve Elyon Brown ile de arkadaş olmuşlardır. Cornelia, ırma, Hay Lin ve Elyon, onları o akşamki okulun geleneksel Cadılar Bayramı Partisi’ne katılmaya ikna etmişlerdir. Okulun kabadayısı Uriah ve çetesi, kestane fişekleriyle bir eşek şakası hazırlayarak kızların tehlikeye girmesine yol açmışlardır fakat Taranee’nin hızlı düşünmesi ve daha tanımlanmayan güçleri ile bu durumdan tek bir sıyrık bile almadan kurtulmuşlardır. Sonraki gün Will, Irma, Taranee, Cornelia ve Hay Lin, gördükleri garip rüyaları tartışmak için Hay Lin’in evinde toplanırlar. İşte o gün,, Hay Lin’in büyükannesi Yan Lin, kızlara güçlerinden ve Kandrakar’dan bahsetmiş ve Will’e Kandrakar’ın Kalbi’ni emanet etmiştir.

Çizgifilmde: Çizgi filmde Taranee, Heatherherfield’da yaşadığından beri Irma, Cornelia ve Hay Lin ile arkadaştır. Uriah, fen fuarında yeni kız Will ile dalga geçince, Taranee kızları ona karşı iyi olmaya teşvik etmiş ve Will’i, sohbet etmek için yanlarına çağırmıştır. Ona yeni biri his olmanın nasıl bir şey olduğunu bildiğinden bahsetmiştir. Kızlar Uriah’tan ne kadar nefret ettiklerinden konuşurken, güçlerinin bir kısmını ortaya çıkarmışlardır. Hay Lin, büyükannesi ona önerdiği için, kızları okuldan sonra çay içmek ve kurabiye yemek için evine çağırmıştır. Hay Lin’in evinde, Yan Lin gardiyanlardan bahsetmiş ve Kandrakar’ın Kalbi’ni Will’e emanet etmiştir.

Witch’ten Ayrılması

Çizgiromanın üçüncü sezonunda, Kahin’in onlara yeni görevlerinde yardım etmemesi ve Cornelia’ya, Caleb’in Meridian’a dönme kararını söylememesi Taranee’yi sinirlendirmiştir. Bardağı taşıran son damla, Xin Jing’in hediyesinin, istemediği halde onun göz bozukluğunu gidermesi olmuştur. Taranee bundan hiç memnun kalmamış ve ihtiyacı olmadığı halde gözlük takmaya devam etmiştir.

Taranee, bu olayların üzerine gardiyanlığı bırakış fakat Ateşin gardiyanı olarak yerini asla kaybetmemiştir. Kahin onun geri döneceğine emindir –dönmüştür de- fakat genede yerine geçecek birini bulmuştur. Bu kişi Kahin’in dünyasından, Basiliade’den gelen, hiçbir elementi kontrol edemesede savaş sanatları konusunda usta olan ve enerji topları atabilen Orube’dur.

Orube diğer kızlarla daha iyi anlaşmak ve onları anlayabilmek için, Mrs. Rudolph’un yeğeni Rebecca Rudolph adı altında dünyaya, yaşamaya gitmiştir. Taranee geri döndüğü zaman da onlarla beraber gardiyanlık yapmakta serbesttir fakar dördüncü sezsonda genel olarak görevlerin dışında kalmıştır.

Profili

Taranee, annesi Asyalı-Amerikalı olsada o bir Afro-Amerikan'dır. Siyah saçları, kahverengi gözleri vardır ve siyah gözlükler takar. 23 Martta doğmuştur ve koç burcudur. 13 yaşındadır.

Taranee utangaçtır ve genelde arka planda kalır. Kendine bir hedef belirlediği zaman çok kararlıdır ve genellikle arkadaşlarına yapılması gereken önemli şeyleri hatırlatan da o olur. Hobileri basketbol oynamak, klasik müzik dinlemek, fotoğrafçılık ve hatta matematiktir. Ailesiyle çok yakın bir ilişkisi vardır. Taranee çok duygusaldır ve eğer birileri onun duygularını incitirse çok sinirlenir ve tehlikeli biri haline gelebilir.

Taranee ateşi kontrol eder. Rengi kırmızı ve turuncu, sembolü ise üçgendir.

Güçleri


Taranee, ateşin gardiyanıdır. Zihniyle ateş yakabilir. Ateşin gardiyanı olarak Taranee, ateşi ve sıcaklığı istediği gibi yaratabilir ve kontrol edebilir. Gücünün temeli ateşi söndürmek ve savaştığa kişiye farklı boyut ve şiddetlerde ateş topları atmaya dayanır. Sonra sadece düşünceleriyle, dönen ateş diskleri ve büyük ve çok şiddetli ateşler yaratmayı öğrenmiştir. Daha sonra güçlerini, saf temek enerjiyi, neredeyse her şeyi eritebilen bir kalkan olarak kullanmak, ateş solumak veya üflemek ve parmağından bir toplu ince inceliğinde bir ateş fırlatmak gibi gelişmiş tekniklerde kullanır.
Termokinetik gücünü biraz fazla kullandığında, Taranee yakındaki ısı kaynaklarını sezebilir ve ısı dalgaları adı verilen sarsıcı ısı patlamaları yaratabilir. Eşyalara ısı vererek onları eritebilir ve ısılarını alarak da onları dondurabilir. Daha önce ateşin canlanıp bücuda dönüşmesiyle oluşan, Nerissa’nın askeri Ember’a da yaptığı gibi, canlıların ısılarını da emebilir.
Taranee insanların düşüncelerini hissedebilen, okuyabilen ve başkalarına gösterebilen güçlü bir telepattır. Düşüncelerini sanki konuşuyormuş gibi diğerlerine gösterebilir ve gardiyanların arasındaki özel psişik bağın da merkezidir. Telepatik güçlerini kullandığı zaman gözlerinde alevler parlar ve bazen de gözlüklerinde yansıma olarak gözükür. Çevredeki insanların hayal, duygu ve düşüncelerini hissedebilir. Psişik güçlerini zekâsıyla beraber kullanması onu son derece güçlü bir müttefik yapar.

Aşk Hayatı

Serideki diğer kızlar gibi, Taranee’nin de bir aşk hayatı vardır. Nigel eskiden, insanlara kabadayılık taslayan bir grubun üyesiydi ve müzeye gizlice girdikleri için Taranee’nin annesi tarafından yargılanmışlardı. Bu zamanlarda, Nigel’ın arkadaşları Taranee’ye kin besledikleri için yaptıkları davranışlarda o, hep Taranee’yi savunmuştur. Daha sonra birbirlerinden hoşlandıklarını fark ederler ve çıkmaya başlarlar. Nigel’ın eski arkadaşlarıyla olan arkadaşlığı biter ve iyi davranışlar sergileyerek ve Martin, Matt, Eric ve Peter gibi yeni arkadaşlar edinerek yeni bir hayata başlar.

Taranee’nin annesi tarafından yargılanan ve cezalandırılan Nigel’ın abisi, bir süre sonra şehre döner ve Nigel’la birlik olmaya başlarlar. Bu Taranee ve Nigel arasında bir kopukluk oluşmaya başlar ve Nigel, kısa süre sonra ondan sebepsiz yere ayrılır. Buna rağmen ilişkileri burada bitmez. Taranee onun yaptıklarının sebebini bulmaya çalışır fakat Nigel, onun ebeveynlerinin arabasına, ona ifaden korkak yazarak onu rahatsız etmeye başlar. Ama sonra Nigel yaptıklarından utanır, Taranee ve ailesinden özür diler ve yeniden sevgili olurlar.

İlişkileri iyi bir şekilde başlar ama sonra, yeniden problemler yaşamaya başlarlar. Taranee, onun çok zamanını alan ve yeni arkadaşlar edinmesine sebep olan dans derslerine gitmeye başlar. Taranee arkadaşlarına ve Nigel’a aldırmamaya başlar. Dans grubunun da bir parçası olan, Luke adlı bir çocukla arkadaş olur. Aralarında bir arkadaşlık başlar ve onu güzel ve kibar bulan Luke, ondan hoşlanmaya başlar. Daha sonra Taranee de ondan hoşlanır ve abisine artık Nigel’dan hoşlanmadığını itiraf eder.


NOT: Çeviri bana aittir.

_________________
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://witchtr.yetkin-forum.com
the angel girl
Gardiyan
Gardiyan
avatar

Mesaj Sayısı : 66
Kayıt tarihi : 29/01/09
Yaş : 24

MesajKonu: Geri: Taranee Cook   Perş. Ekim 29, 2009 3:24 pm

Güzel eline sağlık
süpersin süper yazı.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
wiLL
Üye
Üye
avatar

Mesaj Sayısı : 27
Kayıt tarihi : 14/11/09

MesajKonu: Geri: Taranee Cook   Perş. Kas. 19, 2009 8:11 pm

Taranee sevimLi kız =) biLgiLer için teşekkürLer.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör
 
Taranee Cook
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» arkadaslar ben profil yerimi cook guzel yapmak istiorum yardım!
» sağ alt köşe kodu çook acil biri yardım etsinn

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Witch Fan Forum :: W.I.T.C.H. :: Witch-
Buraya geçin: