Witch Fan Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Witch Fan Forum

witch, witchtr, Will Vandom, Irma Lair, Taranee Cook, Cornelia Hale, Hay Lin

AnasayfaKapıGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Harry Potter ve Melez Prens

4 posters
YazarMesaj
haylazkiz
Üye
Üye
haylazkiz

Harry Potter ve Melez Prens Empty
MesajKonu: Harry Potter ve Melez Prens   Harry Potter ve Melez Prens Icon_minitimeÇarş. Ağus. 26, 2009 12:54 pm

Bu film de diğer seri filmindekiler gibi heyacanlıydı. ama sonu beni hayal kırıklığına uğrattı. Dumbledore'un boşu boşuna ölmesi ve daha birçok şey! kesinlikle izlenmesi gerek ama boşuna sinemaya gitmeye değmez. :) :o
sailor chibi usa
Koruyucu
Koruyucu
sailor chibi usa

MesajKonu: Geri: Harry Potter ve Melez Prens   Harry Potter ve Melez Prens Icon_minitimeÇarş. Ağus. 26, 2009 2:23 pm

Bölüme nasıl konu açılcağıyla ilgili kuralları şimdi yazdım. Sen konu açtığında yoktu tabi ondan yapabilceğin bişey yok. Bundan sonra ona uygun açarsın =) Neyse ben filmle ilgili biilgi veriyorum biraz.

Harry Potter ve Melez Prens Harry_potter

[b]Yapım:
2009 ~ ABD, İngiltere

• Tür:
    3 Boyutlu, Fantastik, Gizem, Macera, Romantik
  • Yönetmen:
    David Yates
  • Senaryo:
    Steve Kloves
  • Senaryo (Kitap):
    J.K. Rowling
  • Yapımcı:
    David Heyman, David Barron
  • Görüntü Yönetmeni:
    Bruno Delbonnel
  • Müzik:
    Nicholas Hooper
  • Dağıtım:
    Warner Bros
  • Filmin Websitesi:
    www.harrypottervemelezpresfilm.com
  • Süre:
    2 saat 33 dk

• Gösterim Tarihi:
    15 Temmuz 2009 (Türkiye)

Filmin Özeti

Voldemort hem Muggle hem de büyücüler dünyasındaki kıskacını daraltmaktadır ve Hogwarts artık bir zamanlar olduğu güvenli liman değildir. Harry tehlikenin kalenin içinde bile olabileceğinden şüphelenirken, Dumbledore da Harry’yi hızla yaklaşmakta olduğunu bildiği nihai savaşa hazırlamaya her zamankinden kararlıdır. Birlikte, Voldemort’un savunma hattını kırmanın yollarını ararlar. Bu amaçla, Dumbledore eski bir dostu ve meslektaşı olan, çok önemli bilgilere sahip olduğunu düşündüğü Profesör Horace Slughorn’u görevlendirir. Profesör iyi bağlantıları olan, iyi yaşamayı seven, saf bir insandır.

Bu arada, öğrenciler bambaşka bir rakibin kuşatması altındadırlar: Gençlik hormonları zirveye tırmanmaktadır. Harry, Ginny’ye gitgide daha çok aşık olmaktadır; ama Dean Thomas’ın da durumu aynıdır. Lavender Brown ise kendisi için doğru kişinin Ron olduğuna karar verir. Hesaba katmadığı şey ise Romilda Vane’in çikolatalarıdır! Diğer yandan Hermione da kıskançlıktan çatlamaktadır ama duygularını göstermemeye kararlıdır. Romantizm dallanıp budaklanırken, bir öğrenci tüm bunların dışında kalır. O, karanlık bir şekilde de olsa ismini hafızalara kazımayı kafasına koymuştur. Havada aşk kokusu vardır ama trajedi kapıdadır ve Hogwarts bir daha asla aynı olamayabilir.

Benim Görüşüm:

• Bence film BERBATTI. Kitaptan o kadar sahne kesmelerini boşversem dahi, film genel olarak çok kötüydü bence. Herşey aşırı yüzeyseldi. Yates kesinlikle berbat bi yönetmen, 5. film de diğerlerinden kötüydü ama genede iyiydi ama bu kesinlikle en kötüsü. Bende hiçbi etki bırakmadı, normalde filmden sonra bikaç gün Harry Potetr hayalleri kurardım ama bunda sadece "Iyy" sözcüğü geçti içimden.

Dumbledore'un mezar sahnesinin olmamasına inanılmaz sinir oldum, resmen kriz geçirdim sinemada. Ayrıca ölüm yiyenlerin şatoya girdiği sahne de berbattı. Daha eleştirebilceğim bir sürü şey var ama izleyin de görün. Film komikti ona diyceğim bişey yok ama sonuçta bu filmin asıl olayı güldürmek değil. Ayrıca her zamanki gibi görsel efektleri çok iyiydi.

Film kötü olduğu için bu yıl yapıştırma defterini almadım ki hep alırdım. Koleksiyon yaptığım için DVD'sini alıcam ama pek izliyceğimi sanmıyorum.

Yates'den nefret ediyorum ve Colombus'u çok özlüyorum.
    https://witchtr.yetkin-forum.com
    the angel girl
    Gardiyan
    Gardiyan
    the angel girl

MesajKonu: Geri: Harry Potter ve Melez Prens   Harry Potter ve Melez Prens Icon_minitimePaz Eyl. 06, 2009 7:42 pm

Açıkcası izlemedim izlemeyi de düşünmüyorum herkez berbat diyo.
    Pekte Harry Potter fanı olduğum söylenemez Harry Potter ve Melez Prens 606918
    kalmira
    Yeni Üye
    kalmira

MesajKonu: Geri: Harry Potter ve Melez Prens   Harry Potter ve Melez Prens Icon_minitimeSalı Eyl. 15, 2009 5:56 pm

ben izledim sıkı bir hp ciyimdir ama kitaplarını okumayı filmini izlemeye tercih ediyorum.filminde olay örgüsünü bozuyolar.buda çok rahatsız edici oluyo.

Harry Potter ve Melez Prens
    1 sayfadaki 1 sayfası